Wiele osób twierdzi, że nie ma umysłu ścisłego. Takie osoby nie mają także umysłu gracza zakładów bukmacherskich. Prawda, można obstawiać i wygrywać grając na czuja, ale taki sposób nie sprawi, że odniesiemy sukces na dłuższą metę. By taki sukces osiągnąć, trzeba odpowiednio dobierać stawki i rozumieć jak działają kursy z perspektywy prawdopodobieństwa. Zakłady bukmacherskie to gra oparta na liczbach, więc wymaga ona, chociaż minimalnych zdolności matematycznych.

porady bukmacherskie
10 porad jak wygrywać w zakładach bukmacherskich

Zrozum sposób ustalania kursów bukmacherskich

Wysokość kursu zależy zarówno od popularności danego wydarzenia, ale także od tego, jak według danego bukmachera będzie chciała obstawić większość graczy. To oczywiście spore uproszczenie, ale bukmacherzy z reguły ustalają kursy, które mają zachęcać do stawiania na każdy możliwy wynik. Czemu? W ten sposób chcą zminimalizować ryzyko, które sami podejmują i zarabiać na prowizji.

To daje szerokie pole do popisu dla graczy, którzy poszukują okazji tam, gdzie zwykły gracz by nawet nie patrzył. Świetne zakłady value możesz znaleźć w kursach na spotkania, które potencjalnie mogą wzbudzać wielkie emocje, nawet u okazjonalnych i przygodnych graczy, którzy często nie mają zielonego pojęcia o strategiach obstawiania.

Nie zapominaj o zakładach value

To niezwykle ważne. Jeśli o nim zapomnisz, nie ma sensu, byś dalej obstawiał. Jaki jest sens obstawiania niewielkich kursów, które tak naprawdę nic nie przynoszą.

Początkujący gracze często twierdzą, że drużyna, którą wytypowali to murowany faworyt i nie ma szans, że przegra. Często jest tak zwłaszcza w przypadku medialnych drużyn, które mają wielu fanów. Czy będąc oficjalnym faworytem, szansa na ich zwycięstwo jest wyższa niż oferowany kurs? Takie obstawianie jest bardzo lekkomyślne i można porównać je do kupowania drogich rzeczy tylko dlatego, że chciałeś je mieć.

bukmacher betclic bonus
Legalny bukmacher Betclic – Kod promocyjny na bonus

Nie licz na ogromne pieniądze z bukmacherki

Zakłady akumulowane to rzecz, którą należy wiedzieć, kiedy obstawiać. Dają Ci one możliwość na ogromny zysk, ale jednocześnie sprawiają, że twoje prawdopodobieństwo wygranej maleje. Początkujący gracze często jednak o tym zapominają i widząc kupony, których całkowity kurs wynosi 16.00 nawet o tym nie myślą i je obstawiają. Dużo lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem jest stawianie pojedynczych kuponów, które może nie będą tak rentowne, jak te akumulowane, ale będą znacznie bezpieczniejsze.

Nie świętuj i nie rozpaczaj za długo 

Nie możesz pozwolić by duża wygrana lub porażka wybiły Cię z rytmu. Nie szalej, ponieważ wygrałeś duże pieniądze i chcesz je szybko pomnożyć lub dlatego, że chcesz szybko nadrobić straty. Trzymaj się swoich analiz i miej nadzieje, że szczęście nadal będzie po twojej stronie.

Urozmaicanie na siłę jest złe 

Wielu graczy często stwierdza, że obstawi coś innego niż przeważnie, żeby było ciekawiej. Oczywiście można tak robić, ale trzeba być przygotowanym, że taki sposób obstawiania nigdy nie sprawi, że zaczniesz wygrywać więcej. Dużo lepszym rozwiązaniem jest skupić się na jednej konkretnej dziedzinie i poszerzać wiedzę na jej temat. Jeśli już jednak chcesz urozmaicić zakłady, warto zainteresować się rozgrywkami fantasy football, gdzie nie gra się za prawdziwe pieniądze.

Ten, kogo nikt nie lubi może być twoim przyjacielem

Im dłużej będziesz obstawiać, tym bardziej będą podobać Ci się drużyny, za którymi nikt nie przepada. Zakłady tego typu często będą dość słabo wyglądać na papierze, ale to może świadczyć o dobrym wyniku. Brzmi to specyficznie, ale prawda jest taka, że im drużyna jest mniej lubiana, tym często w jej zakładach kryje się lepsze value. Zwłaszcza gdy drużyna przeważnie gra dobrze, ale ostatnio miała gorszy okres. Możesz to sprawdzić, przyglądając się, jak wszyscy obstawiają właśnie przeciwko nim i jak szybko rośnie wartość takiego zakładu, jeśli ona wygra.

Bankroll to podstawa


Jeśli chcesz zarabiać na zakładach, musisz mieć kapitał, który będzie w stanie amortyzować możliwe przegrane. Niezależnie jak duży jest twój bankroll nigdy nie możesz obstawiać za jego całość lub znaczącą część. Dużo lepiej jest go podzielić na kilkadziesiąt mniejszych zakładów. Wiemy, że posiadając kapitał wynoszący 2000 zł, zakłady za 40 zł nie wyglądają bardzo imponująco, ale musisz pamiętać, że dzięki temu zabezpieczysz się przed dużymi stratami, a jednocześnie nadal możesz zapewnić sobie poważne wygrane.

Przyjmując, że grasz rocznie 200 zakładów rocznie i każdy z nich ma kurs 1.9, a twoja skuteczność to około 54%. Po odpowiednich obliczeniach wyjdzie Ci, że na koniec roku twój kapitał wynosi już 1100 zł. Wiemy, że 100 złoty zysku rocznie nie jest bardzo dużą sumą, ale wyobraź sobie, że stawiasz tych zakładów 400 albo 600 przez cały rok i robisz to regularnie przez kilka lat. Suma ta zaczyna bardzo szybko rosnąć, prawda?

Oczywiste jest jednak to, że ciężko jest utrzymać stały zwrot i obracać tą samą kwotą przez wiele lat. Wymaga to dużych ilości doświadczenia i wiedzy, ale jak możesz się domyślić, jest to gra warta świeczki.

Pamiętaj, że wszystko może się zdarzyć

Zakłady to po części twoje umiejętności, ale także szczęście. Sport jest przewrotny i często zdarzają się w nim rzeczy, o których nikt by nie myślał. Kiedy obstawiasz zakłady, musisz być przygotowany na to, że nawet nieprawdopodobny wynik jest możliwy.

Poprzedni artykułBonusy za zakłady wirtualne u bukmachera forBET
Następny artykułEmocje podczas obstawiania zakładów bukmacherskich
Legalny bukmacher online w Polsce. Zakłady bukmacherskie w internecie oferują darmowe promocje i bonusy bez depozytów. Internetowi bukmacherzy online działają w Polsce legalnie na podstawie zezwolenia i licencji Ministra Finansów.