Początki działalności Betclic na licencji Gibraltaru sięgają 2005 roku. Obecnie firma należy do Betclic Everest Group, która w swych strukturach zrzesza jeszcze trzy inne marki świadczące usługi hazardowe. Marka jest dobrze znana graczom w Polsce. Od początku wejścia na rodzimy rynek cieszyła się dużym uznaniem i popularnością. W szczytowym momencie w 2016 roku stronę Betclic odwiedzało miesięcznie aż 3 mln realnych klientów. Polacy stanowili w tym czasie aż 90 procent wszystkich graczy obsługiwanych przez firmę. Ambasadorem marki stał się popularny komentator sportowy Mateusz Borek, a jej logo pojawiło się na koszulkach graczy Lecha Poznań. Po wejściu w życie nowej ustawy hazardowej w Polsce, Betclic zdecydował się pozostać w szarej strefie, tracąc udziały w rynku. Dopiero 26 września 2018 firma uzyskała licencję Ministerstwa Finansów na prowadzenie działalności bukmacherskiej online, dołączając do dziewięciu innych legalnych bukmacherów działających w Polsce. Na chwilę obecną przygotowywana jest polska strona internetowa, zgodna z obowiązującym prawem.

betclic polska oferta zakładów
Legalny bukmacher internetowy Betclic

Oferta firmy bukmacherskie Betclic

Licencja przyznana przez Ministerstwo Finansów pozwala jedynie na oferowanie zakładów wzajemnych online. Oznacza to, że gracze w Polsce nie będą mieli dostępu do kasyna. Zgodnie z ustawą hazardową monopol na ten rodzaj działalności ma w Polsce państwowa spółka. W związku z tym, że legalna strona Betclic.pl jeszcze nie została uruchomiona trudno wskazać szczegóły oferty. Ilość zakładów i dyscyplin sportu oferowanych na zagranicznych rynkach jest bardzo duża, dlatego należy oczekiwać, że oferta przygotowana dla polskich graczy będzie równie obszerna lub jeszcze bogatsza.

Zdaniem ekspertów firma bukmacherska Betclic Polska będzie chciała powrócić na rodzimy rynek z przytupem i oferować klientom najwyższe kursy i szeroki wachlarz dostępnych dyscyplin sportowych, zarówno tych znanych, jak i niszowych, takich jak MMA. Oferta firmy ma być skierowana nie tylko dla osób początkujących, ale i doświadczonych, wytrawnych graczy. Podobnie jak w przypadku innych firm, gracze będą mogli liczyć na możliwość obstawiania zakładów na żywo oraz na wiele ciekawych bonusów i promocji.

sts bonus za darmo
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Rejestracja i płatność w Betclic

W związku z tym, że polska strona Betclic nie została uruchomiona, nie ma jeszcze możliwości dokonania legalnej rejestracji. Według nieoficjalnych informacji gracze, którzy założyli konta, zanim firma uzyskała polską licencję, mogą spać spokojnie. Nie będą bowiem musieli rejestrować się na nowo, a ich dotychczasowe konta nie stracą swej ważności. Rejestracja nowych graczy wygląda podobnie w większości firm bukmacherskich i polega na założeniu konta osobistego. Aby to zrobić, należy podać dane osobowe, adres oraz datę urodzenia. Kolejnym krokiem jest wybór loginu oraz hasła zabezpieczającego.

Na etapie rejestracji, gracz ma możliwość wyboru języka oraz formatu, w jakim mają być wyświetlane kursy. Po założeniu konta gracz może dokonać pierwszego depozytu. Betclic Polska działający na wielu rynkach udostępnia swym klientom różne formy płatności, dlatego należy spodziewać się, że podobnie będzie w Polsce. Gracze z pewnością będą mogli uzupełniać swoje konta za pomocą kart lub popularnych platform płatniczych. Należy oczekiwać, że po legalnym wejściu na polski rynek dostępna będzie także opcja BLIK.

Darmowe bonusy i promocje w Betclic

W 2018 roku, kiedy firma działała jeszcze w szarej strefie, oferowała klientom bonus powitalny w wysokości 200 zł. Chociaż Betclic nie podał jeszcze informacji na temat tego, jak będzie wyglądał bonus do pierwszego depozytu po uruchomieniu legalnego serwisu, można przypuszczać, że będzie on bardzo atrakcyjny. Dotychczasowa działalność firmy każde przypuszczać, że zarówno nowi, jak i starzy gracze będą mogli liczyć na wiele ciekawych bonusów i kodów rabatowych.

Jeśli Betclic zamierza odzyskać klientów utraconych po wprowadzeniu ustawy hazardowej w 2017 roku, musi przebić ofertę konkurencji Totalbet czy STS i zaproponować atrakcyjne akcje promocyjne. Szansą na przyciągnięcie graczy mogą być bonusy reload lub zakłady bez ryzyka cashback. Do skorzystania z oferty firmy zachęcać będą prawdopodobnie także wysokie kursy, czyli coś, z czego Betclic jest znany na rynkach zagranicznych.

Obsługa klienta

Osoby korzystające z usług różnych legalnych firm bukmacherskich jak Totalbet zwracają dużą uwagę na obsługę klienta. Jeśli chodzi o Betclic, wsparcie techniczne znajduje się na wysokim poziomie, a gracze korzystać mogą z kilku rodzajów supportu. Uwagi oraz problemy przesyłać można za pomocą elektronicznego formularza zgłoszeniowego lub bezpośrednio za pomocą poczty elektronicznej. Co ważne, czas oczekiwania na odpowiedź nie powinien być dłuższy niż trzydzieści minut.

Użytkownicy mogą również skorzystać z czatu i na bieżąco rozwiązywać swoje problemy podczas rozmowy z operatorem. Odpowiedzi na wiele pytań znaleźć można również w rozbudowanym dziale FAQ. Dotychczasowi klienci chwalą sobie nie tylko szybkość, ale także i fachowość osób pracujących w supporcie. Jeśli poziom ten zostanie utrzymany po uruchomieniu polskiego serwisu, będzie to jeden z argumentów, który przyciągnie graczy z powrotem do Betclic.

Poprzedni artykułTotalbet legalny bukmacher w Polsce
Następny artykułBonusy za zakłady wirtualne u bukmachera forBET
Legalny bukmacher online w Polsce. Zakłady bukmacherskie w internecie oferują darmowe promocje i bonusy bez depozytów. Internetowi bukmacherzy online działają w Polsce legalnie na podstawie zezwolenia i licencji Ministra Finansów.