W końcu wiele osób twierdzi, że tak jak i oni, brokerzy giełdowi muszą wiedzieć jak podejmować właściwe decyzje w środowisku w którym tak naprawdę dużą rolę odgrywa szczęście. Ale czy to prawda, że grę w pokera jest podobna do inwestowania na giełdzie papierów wartościowych? Tego dowiecie się już za chwilę!

Czy broker giełdowy powinien grać w pokera?

Giełda – w odróżnieniu od pokera online zawsze była legalna

Tak, gra na giełdzie, od kiedy tylko pojawiły się papiery wartościowe, (pierwsza giełda pojawiła się w roku 1531 w mieście o nazwie Antwerpia w Belgii) była legalna. Co do pokera, to pojawił się on u nas o wiele później, ponieważ w okolicach końca pierwszej wojny światowej. Jednakże ostatnimi czasy, gra w pokera była bardzo restrykcyjna, przez przepisy. Najpierw, pod koniec 2018 roku pojawiło się Total Casino, które jednak pozostawiało sobą sporo do życzenia, ponieważ pokerzyści mogli jedynie grać przeciwko wirtualnym przeciwnikom.

Wiele osób pytało się, kiedy poker online będzie legalny w Polsce. Na to pytanie nie było jednoznacznej odpowiedzi. Dopiero z przyjściem 2019 roku pojawiła się usługa Betgames STS – czyli legalne obstawianie kart online. Naturalnie aby ominąć przepisy, nie gramy sami w karty – robią to za nas gracze transmisji online – my tylko obstawiamy, która ręka według nas wygra rozdanie.  Jednakże betgames sts ma ten plus, że mimo iż nie jest to stricte gra w pokera, to bardzo łatwo można tą usługę przyrównać do inwestowania na giełdzie, ponieważ jak w przypadku kupowania akcji i czekaniu na rezultat.

nowy bonus w betclic polska 2020
Kod promocyjny do bukmachera Betclic na nowy bonus 550 PLN

Tylko właściwa decyzja potrafi ponieść za sobą wielkie sumy

Podczas podejmowania decyzji zarówno na giełdzie nie można zdawać wyłącznie na swoje przekonania, ponieważ mogą one prowadzić do naszej straty. Tak naprawdę im broker jest bardziej inteligentny, tym problem o jego przekonaniach do swojej racji staje się mniejszy, przez łatwiej jest mu przyznać się przed samym sobą, że może się on się pomylić. Postawa dobrego inwestora to w końcu dążenie do takiego postępowania, które prowadzi do zarobienia zamierzonej przez niego kwoty. Eksperci przekonują, że w tym celu mądry inwestor, na wzór wytrawnego pokerzysty, musi otworzyć się na wszystkie przychodzące informacje, jakie tylko może zdobyć i dodatkowo dostosowywać swoją strategię, w relacji do otrzymanych bodźców.

Broker i pokerzysta – oboje grają na niekompletnych informacjach

Tak jak podczas gry na giełdzie, w legalnym pokerze online, nigdy nie posiadamy wszystkich informacji, które są potrzebne do pewnej inwestycji – może starać się jedynie je przewidzieć. W pokerze dużą rolę odgrywa szczęście, nigdy bowiem nie wiadomo, komu przypadnie lepsza karta. Inwestor, tak jak i profesjonalny pokerzysta, musi sprawić, by większość podejmowanych decyzji była właściwa, co przy właściwym zarządzaniu prowadzi do odpowiednich zysków. Poza tym, zarówno pokerzysta, jak i inwestor, muszą znać odpowiedni moment, aby ucinać straty – czyli po prostu odejść od stolika, bądź komputera. Co zabawne, poker online w naszym kraju do dość niedawna był niemożliwy do zagrania – w odróżnieniu od gry na giełdzie.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułDlaczego tyle kasyn oferuje odmianę poker texas hold’em?
Następny artykułE-sport – czy nadal możemy je obstawiać w czasie kwarantanny?
Który bukmacher internetowy jest w Polsce najlepszy? Istnieje wielu legalnych bukmacherów online, którzy mają bardzo ciekawe i atrakcyjne promocje dla nowych graczy. Zakłady bukmacherskie przez internet to nie tylko bonusy za darmo ale również wysokie kursy, niska marża i bogata oferta zakładów sportowych.