Zakłady sportowe budzą w graczach bardzo wiele emocji, dotyczy to również amatorów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z bukmacherką. Obstawiać możemy bardzo dużo popularnych dyscyplin sportowych typu piłka nożna, koszykówka lub siatkówka. Dzięki dobrym typom, możemy dorobić sobie do pensji lub pozyskać środki na wakacje. Trzeba mieć jednak na uwadze, że zawsze istnieje ryzyko, że stracimy na zakładach i zamiast dorobienia do budżetu domowego, zaciągniemy długi.

Emocje podczas obstawiania zakładów bukmacherskich

Jakie firmy bukmacherskie są najlepsze?  Na pewno te legalne


W Polsce powstało wiele legalnych firm bukmacherskich nie tylko w punktach stacjonarnych, ale też online, gdzie możemy przez internet zawierać zakłady sportowe w ciągu kilku minut, bez wychodzenia z domu. Oczywiście, aby założyć konto musimy mieć ukończone 18 lat. Pamiętajmy również, aby wybierać tylko legalne firmy bukmacherskie, które posiadają odpowiednie licencje ministerstwa finansów.

Emocje u ,,żółtodziobów” a bukmacherka

Gracze którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z bukmacherką, prawie zawsze obstawiają te zakłady, które wydają im się pewne na sto procent. Sporą część uwagi nowych graczy przykuwają stereotypy otaczające hazard, mianowicie chodzi tu o osoby uzależnione od hazardu, które nie zwracają uwagi na siebie, swoją rodzinę oraz otoczenie, które zawsze po kolejnej przegranej ,,muszą się odkuć”.

Stereotyp ten jest na tyle silny i powszechny, że większość ,,żółtodziobów” rezygnuje kilku zakładach. Dlatego dobrym pomysłem jest również sprawdzenie naszych porad, które pomogą w obstawianiu zakładów bukmacherskich. Dodatkowej wiedzy nigdy za wiele. Jeśli już chcemy zacząć obstawiać rozgrywki u bukmacherów, lepiej jest się odpowiednio przygotować na wyzwania zarówno psychiczne jak i fizyczne, z racji tego że nie jest to zajęcie dla osób o słabych nerwach.

Ważną kwestią dotyczącą obstawiania meczy u ,,zielonych” typerów jest to, że jest to dla nich nowość, ponieważ mało który z nich był w stanie przedtem otrzymać potencjalnie duże ilości pieniędzy przy praktycznie zerowym wysiłku, oglądając swoje ulubione sporty.

Po jakimś czasie,  nowy gracz (o ile taka osoba będzie dalej obstawiać mecze) będzie zdobywać doświadczenie, jak wygrywać (oraz niestety jak przegrywać) przez co nabierze pewności siebie na tyle, aby stawiać większe sumy pieniędzy. Jeśli jednak nadal jesteśmy na początku przygody z bukmacherką, świetnym pomysłem jest sprawdzenie, jakie istnieją typy zakładów bukmacherskich, co pomoże nam dobrać odpowiednie zakłady do naszych potrzeb oraz oczekiwań.

Naturalnie, typowanie co raz większych sum pieniędzy wiąże to się z tym, że emocje będą potęgowane żądzą większej wygranej (bądź ogromnej przegranej), przez co u niektórych ludzi może rozwinąć się niezdrowe powiązanie z tym sportem nazywane uzależnieniem. Dlatego typowanie meczy u bukmacherów uznawane jest za jedną z najniebezpieczniejszych form hazardu.

,,Starzy wyjadacze” – czy emocje przy obstawianiu nadal istnieją?

Typerzy z doświadczeniem (czyli osoby najbardziej nielubiane przez zakłady bukmacherskie) to ludzie, których na pierwszy rzut oka nie rusza ani porażka ani wygrana. Nic bardziej mylnego, ponieważ zazwyczaj mają za sobą kilkanaście bądź kilkadziesiąt zwycięstw (oraz porażek) przez co czują się na tyle pewni, aby typować już większe sumy a wiadomo jak to jest, kiedy do gry wchodzą ,,wielkie pieniądze”. Naturalnie wtedy emocje często sięgają zenitu, co może negatywnie odbijać się na zdrowiu takich osób.

Podsumowanie – emocje przy bukmacherce

Typowanie zakładów bukmacherskich może dać nam okazję do podreperowania domowego budżetu, być dobrą zabawą, którą możemy prowadzić ze znajomymi, oraz okazją do poznania nowych ludzi (o ile typujemy zakłady w punktach stacjonarnych rzecz jasna).

Należy mimo wszystko mieć z tyłu głowy to, że zakłady bukmacherskie to hazard. Bardzo łatwo jest niektórym osobom wpaść w uzależnienie i prawdopodobnie skończyć jako bankrut (tak, chodzi o ten stereotyp, którym straszy się nowych graczy) dlatego należy pamiętać, aby trzymać emocje na wodzy, nie przejmować się przegranymi oraz że jest to tylko zabawa, a nie sposób na życie.


Etoto zezwolenie Ministerstwa Finansów AG9(RG3)/7251/15/KLE/2013/17. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykuł10 porad, które pomogą w obstawianiu zakładów bukmacherskich
Następny artykułLegalny bukmacher LV Bet – dlaczego go polecamy?
Który bukmacher internetowy jest w Polsce najlepszy? Istnieje wielu legalnych bukmacherów online, którzy mają bardzo ciekawe i atrakcyjne promocje dla nowych graczy. Zakłady bukmacherskie przez internet to nie tylko bonusy za darmo ale również wysokie kursy, niska marża i bogata oferta zakładów sportowych.