Prawdopodobnie każdy widział kiedyś Jamesa Bonda w akcji, jak siadał przy stoliku oraz grał w pokera. Czy to był akurat ten rodzaj pokera? Tego z pewnością nie da się powiedzieć, z racji krótkiego czasu rozgrywki, ale dzisiaj opowiemy wam, jak grać texas hold’em poker!

Jak wygrywać w Texas Hold’em Poker? – Poradnik dla początkujących
Jak wygrywać w Texas Hold’em Poker? – Poradnik dla początkujących

Czym jest texas hold’em poker?

Naturalnie każdy wie, że w zwykłym pokerze rywalizuje ze sobą dwóch lub więcej graczy. Nie inaczej jest w wypadku poker texas holdem, chociaż jest ona dziś najpopularniejsza, od innych gier karcianych różni się między innymi niemal nieograniczoną możliwością rozgrywania rąk oraz opcją blefowania. Jak więc grać w pokera?

Jak gra się w texas hold’em poker?

Pierwszy gracz po prawej stronie rozdającego wpłaca stawkę, następnie kolejny gracz również robi to samo. Potem każdy z graczy dostaje dwie zakryte karty. Licytację rozpoczyna gracz po prawej stronie ostatniego wpłacającego stawkę. Ten gracz może w tym momencie :

-spasować

-sprawdzić

– przebić

nowy bonus w betclic polska 2020
Kod promocyjny do bukmachera Betclic na nowy bonus 550 PLN

Następni gracze robią to samo. Naturalnie jeśli wszyscy spasują, to gracz który pozostał w grze zgarnia pulę. Jeśli jest co najmniej dwóch graczy którzy chcą kontynuować grę, to krupier wykłada trzy wspólne karty. Następuje runda licytacji – zaczyna gracz po prawej rozdającego. Po standardowych czynnościach, jakie opisaliśmy powyżej, przechodzimy do rundy kolejnej, jeśli jest co najmniej dwóch graczy pozostałych w grze, krupier wykłada czwartą kartę wspólną. Po kolejnej rundzie licytacji, która przebiega jak poprzednio, dochodzi ostatnia wspólna karta. Po ostatniej rundzie licytacji następuje pokazanie kart własnych (tych dwóch co dostali na początku). Pulę wygrywa gracz, który ma lepszy układ.

Bonus od STS: Ten legalny bukmacher przygotował dla nowych graczy bonus 29 zł bez depozytu, w sam raz żeby przetestować nowe gry tego bukmachera. Bonus zostanie przyznany jeśli wpiszesz kod promocyjny „BETONLINE” podczas zakładania konta na stronie www.sts.pl. Bonus 29 zł zostanie dopisany po około 1h od rejestracji.

Dlaczego ten rodzaj to najpopularniejsza odmiana pokera?

Nie da się ukryć, że Texas holdem poker bardzo się wyróżnia. W tej grze w pokera online decydujący wpływ na wynik rozgrywki mają umiejętności gracza, a nie losowo rozdawane karty. Warto zauważyć, że w odmianie texas hold’em poker w największych turniejach na świecie  czołowe miejsca zajmują ci sami gracze. W grze losowej coś takiego byłoby niemożliwe. Rozgrywka jest niezwykle ekscytująca, trzymająca w napięciu i fascynująca. Nie ma dwóch takich samych rozdań, ani dwóch jednakowych sposobów rozegrania tej samej ręki.

Czy w poker texas holdem możemy zagrać w Polsce?

Naturalnie że tak, lecz niestety nie w takiej formie, jakby się wam wydawało. Bukmacher STS oferuje zakłady na gra karciane jak legalny poker online które polegają na tym, że obstawiamy który gracz wygra, a nie samego pokera. To jedyna opcja dla graczy, w naszym kraju, którzy chcą grać w legalnego pokera online u wolnorynkowego bukmachera.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułWeryfikacja danych u bukmachera
Następny artykułDlaczego tyle kasyn oferuje odmianę poker texas hold’em?
Który bukmacher internetowy jest w Polsce najlepszy? Istnieje wielu legalnych bukmacherów online, którzy mają bardzo ciekawe i atrakcyjne promocje dla nowych graczy. Zakłady bukmacherskie przez internet to nie tylko bonusy za darmo ale również wysokie kursy, niska marża i bogata oferta zakładów sportowych.