Wielu początkujących graczy, popełnia dość trywialne błędy, których bardzo łatwo da się uniknąć. O czym więc każdy początkujący gracz pokera powinien pamiętać? O tym już za chwilę!

Jakich reguł powinien trzymać się każdy początkujący pokerzysta?

Naucz się nie odkrywać kart przed rywalami

Wielu początkujących pokerzystów popełnia taki błąd, że zamiast po prostu zagiąć lekko kartę aby zobaczyć jej róg, podnoszą karty, odsłaniając je przed przeciwnikami. Dlatego też, pamiętaj, aby sprawdzić twoje karty, nie pochylaj się, nie podnoś ich, zamiast tego po prostu przykryj je lewą dłonią, abyś tylko ty mógł zobaczyć jej róg. Po wszystkim opuść kartę – i jeśli twoja ręka jest dobra, graj – w innym wypadku blefuj lub pasuj.

nowy bonus w betclic polska 2020
Kod promocyjny do bukmachera Betclic na nowy bonus 550 PLN

Blef zostaw wyreżyserowanym rozgrywkom w internecie

Wielu ludzi wkraczających w świat pokera jest oczarowanych tym, jak to na niektórych filmach można zobaczyć niesamowite blefy oraz przewidzenia kart. Większość jednak zapomina o tym, że to fikcja. Początkujący pokerzyści starają się to powtórzyć, w końcu jak ktoś ograł swojego przeciwnika blefując – to oni mogą i chcą robić to samo. To jednakże bardzo wielki błąd, z racji tego że nie mają oni doświadczenia ani umiejętności do tego, aby przewidzieć dokładnie to co zrobią przeciwnicy, bądź też jakie karty on otrzymał, przez co zaczynają zachowywać się nonszalancko, myśląc że wygrają, podbijają stawkę. Jednakże najczęściej w tym momencie coś zdradza początkującego, przez co przeciwnicy dokładnie wiedzą co zrobić i w tym momencie nasz nowy gracz traci wszystkie swoje pieniądze, z racji tego że zapomniał o tym, że jego przeciwnicy również mogą spróbować wyczytać, jakie karty ma.

Tylko mocne karty wygrywają?

Otóż nie do końca, ponieważ gdyby tak było, to gra w pokera w Polsce byłaby bardzo przewidywalna, oraz niezbyt ciekawa, ponieważ nikt nie lubi stałych schematów, nieprawdaż? W świecie gry w pokera są nawet osoby, którzy wygrywają spore sumy, nie mając nawet najwyższej karty. A mimo to udaje im się zwyciężyć. Jak to im się udaje? To proste, albo blefują, albo potrafią zmusić graczy do pasowania. W końcu blefowanie to sztuka pokazania, że ma się naprawdę mocne karty, przy jednoczesnym zapewnieniu ich, że mogą spokojnie licytować, bo myślą, że jeszcze mogą wygrać Pamiętajmy jednak, że tylko najlepsi potrafią blefować i na tym zarabiać, jednakże wielu z nich na pewno przyzna, że blef to ostateczność, i nie jest to dobra taktyka gry.

Chcesz praktyki? Graj online!

Naturalnie z racji kwarantanny, nie możemy udać się do stacjonarnego przybytku oferującego grę w pokera, dlatego też zdecydowanie bardziej dostępna jest gra w pokera online. Na ten moment w naszym kraju jedyny sposób na to, aby zagrać w legalnego pokera online jest Betgames STS, gdzie nie do końca gramy w pokera, tylko naszym zadaniem jest obstawić, które karty zwyciężą w rozgrywce na żywo. Może i nie jest to najwygodniejsza forma gry, ale to jedyna alternatywa dla osób, którzy w naszym kraju chcą grać w pokera przez internet.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułE-sport – czy nadal możemy je obstawiać w czasie kwarantanny?
Następny artykułDlaczego obstawianie zakładów na e-sport przez smartfony stało się popularne?
Który bukmacher internetowy jest w Polsce najlepszy? Istnieje wielu legalnych bukmacherów online, którzy mają bardzo ciekawe i atrakcyjne promocje dla nowych graczy. Zakłady bukmacherskie przez internet to nie tylko bonusy za darmo ale również wysokie kursy, niska marża i bogata oferta zakładów sportowych.