Boks może nie jest tak popularny, jak piłka nożna, skoki narciarskie, siatkówka i tak dalej. W naszym kraju są jednak sympatycy tej dyscypliny, którzy nierzadko zarywają noce, aby zobaczyć największe gale organizowane np. na terenie Stanów Zjednoczonych. Ostatnio dobrze na zawodowych ringach radzi sobie Adam Kownacki – to powoduje, że coraz więcej ludzi interesuje się tymi sportami walki. Oglądanie pięściarzy w ringu może być połączone z zarabianiem pieniędzy. Legalnie działające firmy hazardowe oferują różne zakłady, które można typować i poprawiać stan swojego konta.

obstawianie boksu
Zakłady bukmacherskie boksu. Jak obstawiać boks?

Wygrany pojedynku

Najbardziej powszechne jest typowanie, kto wygra konkretny pojedynek. Do wyboru mamy trzy możliwe warianty. Bardzo rzadko, ale czasami może zdarzyć się, że walka zakończy się remisem. Kiedy taka sytuacja występuje? Jeśli pojedynek został zakontraktowany np. na 12 rund i w tych 36 minutach walki (każda runda ma 180 sekund – w przypadku mężczyzn) żaden z bokserów nie znokautuje swojego rywala, to wtedy o wszystkim decydują sędziowie (jest ich trzech, każdy z nich runda po rundzie typuje triumfatora na swojej karcie, potem są zliczane oczka).

Remis jest wtedy, kiedy wszyscy arbitrzy wytypują remis, co najmniej dwóch z nich wytypuje remis albo jeden wytypuje wygraną zawodnika 1, drugi zawodnika 2, a trzeci wskaże na remis. Kursy na X są bardzo wysokie, ale wchodzą stosunkowo rzadko. Najczęściej ludzie typują albo na wygraną zawodnika pierwszego, albo drugiego. Przed wydaniem pieniędzy trzeba sprawdzić formę boksera, jego potencjał, jak przebiegały przygotowania, czy nie było problemu ze znalezieniem dobrych sparingpartnerów i tak dalej.

sts freebety
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Ilość rund

W piłce nożnej można obstawiać np. to, że będą minimum 3 bramki w przeciągu całego spotkania. Jest to over 2.5. Typy przeciwstawny to natomiast under 2.5. W boksie też można obstawiać coś podobnego, ale tutaj chodzi o liczbę rund. Co jest ważne dla każdego zawodnika? Sprawdzenie, na jak długo zakontraktowano konkretny pojedynek. Jeśli chodzi o walki mistrzowskie, to są one rozgrywane na dystansie 12 rund po 3 minuty każda, w przypadku mężczyzn. Są jednak walki, gdzie rund jest 10 lub nawet jeszcze mniej.

Jak grać takie zakłady? Jeśli mierzy się ze sobą dwóch zawodników stosunkowo defensywnych, którzy dodatkowo nie mają zbyt mocnego ciosu (i rzadko nokautują swoich rywali), to wtedy lepiej zagrać over rundowy. Jeśli natomiast do ringu wchodzi pięściarz z silnym ciosem, który zmierzy się z zawodnikiem o słabej szczęce, to taka walka może zakończyć się naprawdę bardzo szybko.

Jakie są zakłady dodatkowe?

Legalnie działające firmy hazardowe umożliwiają również obstawienie np. tego, w której rundzie skończy się konkretny pojedynek. Macie szansę wytypować, czy dany zawodnik wygra na punkty lub może przed czasem. Każdy ma również możliwość obstawić za pieniądze, czy np. obaj zawodnicy będą na deskach w trakcie pojedynku – jest to jednak opcja dotycząca bardziej hitowych starć, jak np. Wilder – Fury itp.

Następny artykułDlaczego warto korzystać ze statystyk?
Legalny bukmacher online w Polsce. Zakłady bukmacherskie w internecie oferują darmowe promocje i bonusy bez depozytów. Internetowi bukmacherzy online działają w Polsce legalnie na podstawie zezwolenia i licencji Ministra Finansów.