Kurz po nowelizacji ustawy hazardowej powoli opadł, a razem z nim jak grzyby po deszczu w Polsce zaczęły pojawiać się stacjonarne punkty bukmacherskie legalnych bukmacherów. Z racji tego że minęły niecałe dwa lata od kiedy wszyscy bukmacherzy, którzy chcą oferować zakłady wzajemne w Polsce musieli starać się o licencję u naszego MF, wiele osób w naszym społeczeństwie nie jest nawet świadomych że takowe punkty istnieją. Dlatego też dzisiaj postaramy się wam o nich nieco opowiedzieć!

Franczyza – preferowany sposób bukmacherów na posiadanie punktów stacjonarnych

Wiele firm bukmacherskich operuje „swoje” punkty bukmacherskie na zasadzie franczyzy. Polega to mniej więcej na tym, że do bukmachera zgłasza się osoba, która posiada miejsce, oraz odpowiednie środki na prowadzenie takiego punktu. Oczywiście wtedy bukmacher dostarcza wszystkie materiały promocyjne oraz pozwala takiej osobie używać swojego logo, oraz prowadzić ten punkt ,,pod skrzydłami” danego bukmachera, w zamian za (sporą) część zysków bądź też pewnej ilości pieniędzy, spisanej na umowie bukmachera z franczyzobiorcą.

Stacjonarne punkty bukmacherskie są przede wszystkim uwielbiane przez graczy starszych wiekiem, z racji tego że jest to dla nich najbardziej przejrzysta opcja, dodatkowo również można przecież porozmawiać z obsługą, a większość ludzi starszych wiekiem właśnie szuka kontaktu z ludźmi i punkty stacjonarne są świetnym na to sposobem. Punkty naziemne cieszą się sporym zainteresowaniem. Należy jednak pamiętać, że punkty stacjonarne mają kilka wad, jednym z nich jest na przykład to, że punkty bukmacherskie są zazwyczaj otwarte w określonych godzinach, przez co nie będziemy w stanie obstawić zakładów, jeśli na przykład będziemy mieli na to ochotę o szóstej rano bądź o czwartej w nocy.

Różnica między wirtualnymi opcjami a punktami stacjonarnymi

Większość bukmacherów w swoich aplikacjach mobilnych ma opcję oglądania meczy na żywo oraz match-tracker, który umożliwia oglądanie meczów oraz przeglądanie wszystkich akcji oraz statystyk na żywo. Wygodną opcją jest także wyszukiwarka, która działa już po wpisaniu pierwszych trzech liter szukanej frazy. Jeśli chodzi zaś o porównanie ich do stacjonarnych punktów bukmacherskich, to są one o wiele wygodniejsze dla graczy w młodszym wieku, z racji tego że technologia dla starszych graczy może być zbyt trudna do ogarnięcia.

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy korzysta z komputera oraz internetu, a z witryn bukmacherskich można korzystać zarówno z laptopa w samochodzie z przenośnym modemem z dostępem do internetu, bądź w domowym zaciszu przy komputerze. Jeśli zaś chodzi o porównanie ich do punktów naziemnych, to plusem tej opcji na pewno jest to, że witryny internetowe bukmacherów są dostępne 24 cztery godziny na dobę, przez 365 dni w roku. To na pewno jest jedna z rzeczy które się różnią. Kolejną kwestią tutaj jest na pewno to, że w punktach bukmacherskich gotówkę otrzymujemy natychmiast po wygranym typie bukmacherskim, jeśli zaś chodzi o witryny bukmacherskie, to po wygranej jedyne co zobaczymy to po prostu większa liczba numerków na ekranie.


Betfan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykuł5 porad (i ciekawostek) odnośnie bukmacherki
Następny artykułJak obstawiać piłkę nożną? – Poradnik
Który bukmacher internetowy jest w Polsce najlepszy? Istnieje wielu legalnych bukmacherów online, którzy mają bardzo ciekawe i atrakcyjne promocje dla nowych graczy. Zakłady bukmacherskie przez internet to nie tylko bonusy za darmo ale również wysokie kursy, niska marża i bogata oferta zakładów sportowych.